01

02

03

Prev 1 2 3 Next

Stowarzyszenie Liver

Powrót

Krótko o organizacji

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Chorym na Schorzenia Dróg Żółciowych i Wątroby "LIVER" jest organizacją pozarządową o statusie osoby prawnej.
Ma pod opieką ponad 500 ciężko chorych dzieci z całej Polski, dla wielu z nich przeszczep wątroby jest jedyną szansą ratunku.

Opis działalności

Celem Stowarzyszenia LIVER jest ratowanie życia dzieci chorych na różne schorzenia dróg żółciowych i wątroby. W Polsce niektóre z przeszczepów wątroby nie są wykonywane i dlatego pomoc jaką świadczy Stowarzyszenie polega na pośredniczeniu i organizowaniu leczenia za granicą, zapewnieniu na okres leczenia zaplecza socjalnego w danym kraju oraz pomocy w zdobywaniu środków finansowych na ten cel. W Polsce, niekiedy czas oczekiwania na operację jest bardzo długi. W przypadku tak ciężkiego schorzenia jak marskość wątroby ważny jest każdy dzień. Rodzice pozostawieni sami sobie nie wygraliby walki o życie swojego dziecka. Obecnie Stowarzyszenie LIVER współpracuje między innymi z klinikami w Paryżu i Brukseli.

Zakres działalności

Stowarzyszenie LIVER opiekuje się również dziećmi po przeszczepach (również tymi, które operację miały wykonaną w kraju), ponieważ niezbędna im jest stała specjalistyczna opieka medyczna (okresowe kontrolne badania wymagane przez szpital, w którym dokonano operacji) oraz drogie leki (m.in. zapobiegające odrzutowi przeszczepu)

Inne informacje

Stowarzyszenie rozwija współpracę z organizacjami humanitarnymi w całej Europie.

Mapka

Komentarze

Dane organizacji

Założyciel:
Lucy
Data dodania:
2011-12-05
Popiera:
4 osoby

Kategoria

Pomoc Chorym

Siedziba

Kraków
Małopolskie
30-611
Stojałowskiego 39/21

Kontakt

Tel: 126545299
Fax: -

Reklama